Lazerinis pjovimas lyginant jį su kitais pjovimo būdais turi greičio bei tikslumo pranašumą. Be to nereikia gaminti kažkokių formų ar trafaretų, ko pasekoje galima daryti tiek vienetinius užsakymus, tiek didelius kiekius. Mediena arba faneros gaminiai (lakštai) yra viena geriausių medžiagų lazerinio pjovimo darbams.

Mediena yra naudojama įvairiose pramonės šakose ir dėl savo universalumo yra labai populiari medžiaga. Ji itin gerai ir tolygiai pjaunasi palikdama dailų kraštą. Pjovimo linija (briauna) priklausomai nuo medžio rūšies, apdirbimo bei lazerio parametrų nustatymų įgauna nuo itin šviesios rudos iki tamsiai rudos ar rusvos spalvos atspalvio.
Labiausiai tam tinkama 3-4 mm fanera be šakų. Bet galima pjauti net ir 10 mm storio ar dar storesnę medieną. Pjovimui tinka visų tipų tipų medžių plokštės (beržo, ąžuolo, klevo, vyšnios, bambuko, riešuto), taip pat MDF bei kamštinė medžiaga. Gaminio kokybė dažnai priklauso ir nuo faneros apdirbimo, t.y. drėgmės, tankio ir dervų kiekio. Iš jos lazeriu galima išpjauti net ir pačius smulkiausius raštus ar užrašus. Pjauti medienos gaminiai plačiai naudojami medalių ar dėžučių gamyboje, suvenyrų, žaislų, apdovanojimų kūrime, baldų, interjero papuošimams. Taip pat gaminamos iškabos, medinės pakabos, įvairūs pakabukai, padėkliukai bei kiti papuošimai.