Giluminis graviravimas lazeriu tai toks medžiagų apdirbimas, kai paviršius išdeginamas giliau nei įprasto graviravimo metu, tačiau mechaniškai pats daiktas nėra paveikiamas ar sugadinamas. Giluminis graviravimas nebūtinai reiškia, kad norint pasiekti tam tikrą gylį, reikia „išmesti” daug medžiagos. Dažnai jis naudojamas norint įgilinti smulkius ir sudėtingus žymenis. Šaunamųjų ginklų pramonė yra puikus to pavyzdys, nes visi šaunamieji ginklai turi specialius serijinius numerius išgraviruotus tam tikrame gylyje. Toks būdas naudojamas ir daugelyje kitų pramonės ir gamybos sferų, kur ženklinami tam tikri produktai ar detalės. Tačiau tiek paprastas, tiek giluminis graviravimas užtikrina kokybę ir tikslumą.

Giluminis graviravimas

Giluminis graviravimas lazeriu tai toks medžiagų apdirbimas, kai paviršius išdeginamas giliau nei įprasto graviravimo metu, tačiau mechaniškai pats daiktas nėra paveikiamas ar sugadinamas. Giluminis graviravimas nebūtinai reiškia, kad norint pasiekti tam tikrą gylį, reikia “išmesti” daug medžiagos. Dažnai jis naudojamas norint įgilinti smulkius ir sudėtingus žymenis. Šaunamųjų ginklų pramonė yra puikus to pavyzdys, nes visi šaunamieji ginklai turi specialius serijinius numerius išgraviruotus tam tikrame gylyje. Toks būdas naudojamas ir daugelyje kitų pramonės ir gamybos sferų, kur ženklinami tam tikri produktai ar detalės. Tačiau tiek paprastas, tiek giluminis graviravimas užtikrina kokybę ir tikslumą.

Giluminiu graviravimu galime žymėti ne tik įvairius metalus, bet ir medį, akrilą, odą ar gumą. Dažnai toks būdas naudojamas antspaudų, matricų (klišių) gamyboje. Graviravimo gylis priklauso ir nuo medžiagos kietumo. Yra skirtingo kietumo mediena bei metalai. Todėl ne visus paviršius galima įgilinti vienodai. Lazerinis įgilinimo būdas puikiai tinka ypač smulkiems tekstams bei vaizdams graviruoti, ko negali padaryti jokia kita technika. Be to graviravimo procesas vyksta itin greitai.

Giluminio graviravimo pavyzdžiai