Oda viena seniausių žmonijos istorijoje naudotų medžiagų, kuri yra labai populiari ir šiandien. Dėl šios priežasties nenuostabu, kad ši medžiaga plačiai pritaikoma asmeniniam naudojimui, dekorui ir papuošalams. Naudodami specialiai tam pritaikytas lazerinio graviravimo stakles, galima labai kokybiškai ir greitai graviruoti įvairiausius odos dirbinius. Nepriklausomai nuo odos rūšies visos piniginės, diržai, apyrankės, batai, įvairiusio tipo krepšiai, nuotrukų rėmeliai, darbo knygos ar kalendoriai ir kita gali būti graviruojami.

Odos graviravimas

Oda taip pat sėkmingai naudojama ir drabužių, papuošalų, dovanų ar dekoracijų gamybai. Ir nesvarbu ar tai gyvatės odos piniginė ar dirbtinės odos apyrankė, tokia dovana iš kart tampa originalesnė ir ypatingesnė, kai ji suasmeninama vardu, logotipu ar reikšmingu šūkiu. Tokios dovanos gali būti net perduodamos iš kartos į kartą kaip šeimos simboliai, primenantys apie šeimos istoriją.

Yra keletas skirtingų odos rūšių, t.y. natūrali, dirbtinė, zomšas, išvalyta, nabuko, sintetinė oda. Jos skiriasi tiek storiu, tiek spalvomis.  Skirtingos spalvos oda graviruojasi skirtingais atspalviais. Nuo juodo iki šviesiai pilko ar beveik balto. Tačiau visais atvejais paviršius išdeginamas lygiai, o rezultatas išties gražus.

Labiausiai reikia atkreipti dėmesį į natūralios odos graviravimą. Kadangi ji gali būti itin plona ir minkšta, reikia labai atsargiai pasirinkti parametrus. Nėra kažkokių standartinių nustatymų, reikia atsižvelgti į kiekvieną gaminį individualiai.

Graviruotas odinis paviršius iš tikrųjų panašus į įspaudą, nes palietus ranka jaučiamas įgilintas reljefas.Tik skirtingai nuo įspaudo, lazerio spindulys tą vietą ne įspaudžia, o išdegina. Toks būdas yra iš tikrųjų labai ilgaamžis.

Odos graviravimo nauda, ​​palyginti su įspaudimu yra ir tai, kad lazeris gali graviruoti ant apvalios ir išlenktos formos ir gali pasiekti vietas, kurių įspaudimo mašina pasiekti negali.

Odos graviravimo pavyzdžiai