Medžio graviravimas – tai lazerinės technikos pagalba tolygus medžio paviršiaus nudeginimas,  kuomet priklausomai nuo medienos rūšies bei lazerio spindulio galingumo išgaunamos nuo itin šviesios geltonos spalvos iki tamsiai rudos ar net juodos spalvos vaizdai  ar užrašai. Galimas ir skirtingo gylio medžio graviravimas į paviršių, nuo vos juntamo paviršiaus išdeginimo iki kelių milimetrų gylio.

Medžio graviravimas

Tai vienas populiariausių ir lengviausiai naudojamų medžio graviravimo būdų, nes gali apimti be galo daug ir įvairių tiek pramonės sričių, tiek vienetinių dovanų idėjų. Graviruoti galima nuo virtuvinės spintelės durelių ar langų rėmų iki medinių šaukštų, pakabų  ar sagų. Dovanoms puikiausiai tiks graviruotos medinės pjaustymo lentelės, įvairios dėžutės, nuotraukų rėmeliai ar pieštukai…

Medžio graviravimas savo galimybėmis yra beribis. Ir nesvarbu ar graviruojama ant medžio masyvo, faneros, MDF plokštės, riešuto, alksnio ar vyšnios, galima išgauti neįtikėtinai sudėtingus vaizdus.Kiekvienas medis yra skirtingo kietumo bei skirtingo intensyvumo spalvos. Todėl ir graviravimo spalva gaunasi skirtinga. Tačiau kiekvienas daiktas tampa itin originalus, o kiekviena dovana išskirtinė. Be to, jokia spauda ar kitas būdas ant medžio nebus toks ilgaamžis kaip graviravimas.  Galima graviruoti net ir nulakuotus medienos gaminius. Tikslus fokusavimas, tinkamų parametrų parinkimas, tinkamos optikos naudojimas ir suspausto oro tiekimas leidžia aukščiausios kokybės graviūrą.

Šiandien mūsų naudojami lazeriai gali graviruoti ne tik labai greitai, bet išties kokybiškai. Todėl atsiranda didelė galimybė perkelti net ir pačius smulkiausius raštus ar nuotraukas ant medinio paviršiaus. Be to, per itin trumpą laiką galime išgraviruoti labai didelius užsakymus.

Dažnam iš mūsų kyla klausimų ką padovanoti draugams gimtadienio proga, kaip originaliai pasveikinti bosą, kaip pasireklamuoti įmonei ant verslo dovanų. Visiems šiems ir daugeliui kitų atvejų puikiausiai tiks graviravimas ant medžio. Logotipas, šūkis, pasveikinimas ar kitas tekstas tikrai bus pastebėtas aplinkinių ir išliks nuoširdus prisiminimas.

Medžio tinkamumas graviruoti lazeriu

Graviravimo/ pjovimo kokybė
Medžio pavadinimas BlogaGeraPuiki
 MDFicon-check
 HDFicon-check
 Klijuotas medisicon-check
 Faneraicon-check
 Drožlių plokštėicon-check
 Beržasicon-check
 Ąžuolasicon-check
 Uosisicon-check
 Eglėicon-check
 Pušisicon-check
 Raudonmedisicon-check
 Bambukasicon-check
 Riešutasicon-check

Prieš graviruojant medį būtina atkreipti dėmesį į jo kietumą, pvz. klevas šviesus ir minkštas medis, jo graviravimas bus šviesus o pjovimo linijos tamsesnės, kai graviruojant riešutą arbą ąžuolą gaunamas tamsus graviruotas paviršius ir tamsi pjovimo šoninė linija.

Taip pat reikia turėti omenyje, kad medžio graviravimas taip pat priklauso ir nuo medžio rievių. Jei mediena minkšta skirtingos rievės išsigraviruos netolygiai t.y. vienos bus tamsesnės kitos šviesesnės.

Medžio graviravimo pavyzdžiai