Metalo graviravimas kasdien tampa vis aktualesnis. Dabar lazeriu galime graviruoti praktiškai ant visų metalinių paviršių:  aukso, sidabro, bronzos, nerūdijančio plieno, aliuminio ir kt. Įvairių metalų graviravimui naudojame lazerius turinčius Fiber šaltinį, tai leidžia darbus atlikti ypatingai kokybiškai ir greitai. Metalo graviravimas išsiskiria spalva ar atspalviu kuris priklauso nuo metalo rūšies, jo paviršiaus bei lazerio spindulio galingumo nustatymų. Graviruojame stalo bei darbo įrankius, vestuvinius žiedus, spyneles, žiebtuvėlius, žibintuvėlius, raktų pakabukus, metalinius rašiklius, puodelius, termosus, apdovanojimus, įvairias dovanas bei aksesuarus.

Metalo graviravimas

Lazerinis metalo graviravimas – tai procesas, kai lazerio spindulys fiziškai pašalina medžiagos paviršių. Proceso metu, lazerio spindulys išskiria didelį karštį, kurio metu apdirbamos medžiagos ištirpsta ar išgaruoja. To pasekoje gaunamas puikus rezultatas kuris atrodo kokybiškai ir juntamas liečiant. Norint išgauti gilesnį rezultatą, šis procesas yra kartojamas keletą kartų. Toks procesas atliekamas Fiber arba senesnės kartos nd:YAG tipo lazeriais.

Naudojant ankščiau minėtus lazerių tipus graviravimo gylis nėra didelis ~0,01 – 0,1 mm., bet to pakankamai užtenka kad užnešamas vaizdas atrodytu puikiai. Graviruotas plotas išlieka ryškus ilgą laiką gaminius naudojant lauke (iškabos, lentelės ir pan.) ar ten kur yra pastovi trintis (žiebtuvėliai, rašikliai ir t.t.) Paprastai toks graviravimas naudojamas serijinių numerių, logotipų, įspaudimui, be kitų dalykų graviravimui.

Naudojant galingesnius šio tipo lazerius (30W – 50W) galima daryti giluminį graviravimą, kuris naudojamas įvairių formų, medalių ir kitų metalo gaminių, kuriems reikalingas įgilinimas, gamyboje.

Kitas dažnai naudojamas graviravimo būdas, ypatingai tinkamas dideliems metalo graviravimo plotams, yra graviravimas su CO2 tipo lazeriais naudojant specialiai metalams skirtą graviravimo pastą. Pasta užpurkšta ant metalo paviršių išdžiūsta ir graviravimo metu lazerio spindulio pagalba yra prilydoma prie metalo. Tai užtikrina puikų vaizdą ir ilgalaikę garantiją nuo nublukimo net ir naudojant lauke.

Savo gamyboje naudojame tik kokybiškas CERMARK LMM 6000 purškiamas pastas kurios padeda išgauti didelį kontrastą ir nepriekaištingą kokybę.

Metalo tinkamumas graviruoti lazeriu

Graviravimo kokybė
Metalo pavadinimas BlogaGeraPuiki
 Nerūdijantis plienasicon-check
 Grūdintas metalasicon-check
 Legiruotas plienasicon-check
 Aliuminisicon-check
 Anoduotas aliuminisicon-check
 Titanas ir jo lydiniaiicon-check
 Kietieji metalaiicon-check
 Varisicon-check
 Žalvarisicon-check
 Taurieji metalaiicon-check
 Dengti metalaiicon-check

Dėmesio! Dengti ar lakuoti metalai graviruojasi, bet padengimo sluoksnis dažniausiai apdega ar pradeda trupėti.

Metalo graviravimo pavyzdžiai