Stiklo graviravimas – darbo metu lazerio spindulys paviršiuje sukelia tam tikrus mikrosprogimus, ko pasekoje graviruojama vieta pasidaro matinė. Stiklas viena nepatvariausių medžiagų, todėl ne visada galima garantuoti, kad rezultatas bus toks, kokio tikimasi. Graviravimas ant stiklo bei jo kokybė priklauso ir nuo stiklo kokybės. Be to, gaminiams, tokiems kaip apvalios taurės, vazos ar stiklinės dažnai naudojamas specialus rotorius, kurio dėka yra galimybė išgraviruoti aplink visą gaminį. Tačiau reikia įsitikinti, ar gaminys tinkamas dėti į minėtą prietaisą.

Lazerinės technikos pagalba galima graviruoti tiek plokščius paviršius, tokius kaip langų stiklai ar veidrodžiai, tiek apvalius ruošinius, tokius kaip taurės, vazos, bokalai, tiek kūginius objektus, tokius kaip stikliniai buteliai, trofėjai ir pan.

Stiklo graviravimas

Rankiniu būdu pagaminti stiklai arba krištolas dažnai turi specialių medžiagų, kurios apsunkina graviravimą, todėl tokie gaminiai ne visada išsigraviruoja kokybiškai.

Veidrodis dažniausiai graviruojamas iš nugarinės pusės, kada lazerio spindulys nugraviruoja atspindintį specialų sluoksnį, o pats veidrodis lieka nepažeistas.

Graviravimo metodai

Yra keletas specialių graviravimo ant stiklo metodų. Vienas iš jų graviravimas pasitelkiant šlapią popierių. Toks popierius neleidžia paviršiui pasidaryti grubiu, o tekstas ar vaizdas įgauna gražią baltą spalvą. Po graviravimo popierius labai lengvai nusiima. Rezultatas stulbinantis.

Kitas būdas yra speciali lipni juosta. Jos dėka graviravimas taip pat gaunasi labai kokybiškas, tik ne tokios baltos spalvos, kaip naudojant šlapią popierių. Graviruojant šiuo būdu visada reikia įsitikinti, kad nepalikome oro burbuliukų ar neuždengtų tarpų, kad išgauti tobulą graviravimo kokybę.

Stiklas gerai graviruojasi ir be pagalbinių medžiagų. Efektus galima sukurti taikant spalvos pakeitimus grafikoje nuo juodos iki pilkos, kad sumažintume šilumos poveikį dideliems paviršiaus plotams bei optimizuotume graviravimo rezultatus.

Stiklo gaminiai labai populiarūs švenčiant įvairias šventes ir kaip dovanos švenčių organizuotojams. Vestuvinės taurės, jubiliejiniai bokalai ar stiklinės, vazos mamoms, buteliai bosams ir kolegoms, visa tai graviravimo pagalba tampa originalia, ilgaamže ir nepamirštama dovana. Mes turime galimybę greitai graviruoti tiek vienetinius užsakymus, tiek ir didelius kiekius.

Stiklo graviravimo pavyzdžiai